

Grupa: Administrator 
Lokalizacja:: Internet
Posty: 5028 #8056555 Od: 2017-4-3
| Piękny umysł / A Beautiful Mind (2001)


administrator pisze:
TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA
administrator pisze: Seeders:133 Leechers:14

administrator pisze:
Biopic of the famed mathematician John Nash and his lifelong struggles with his mental health. Nash enrolled as a graduate student at Princeton in 1948 and almost immediately stood out as an odd duck. He devoted himself to finding something unique, a mathematical theorem that would be completely original. He kept to himself for the most part and while he went out for drinks with other students, he spends a lot of time with his roommate, Charles, who eventually becomes his best friend. John is soon a professor at MIT where he meets and eventually married a graduate student, Alicia. Over time however John begins to lose his grip on reality, eventually being institutionalized diagnosed with schizophrenia. As the depths of his imaginary world are revealed, Nash withdraws from society and it's not until the 1970s that he makes his first foray back into the world of academics, gradually returning to research and teaching. In 1994, John Nash was awarded the Nobel prize in Economics.
Screenshots: https://i.minus.com/igwH2FfOvaEJV.png https://i.minus.com/ib0HqevTJ95yT3.png https://i.minus.com/ib04OyKcdBERcO.png
-------------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------------
YIFY Team, Encoded by Bokutox
Jest rok 1947. John Forbes Nash Jr. (Russell Crowe) właśnie przybył na Uniwersytet Princeton, aby rozpocząć podyplomowe studia matematyczne. "Tajemniczy geniusz z Zachodniej Wirginii" nie może się poszczycić elitarnym wykształceniem prywatnych szkół średnich ani też odpowiednim zapleczem finansowym, które ułatwiłyby mu wejście w środowisko prestiżowych amerykańskich uniwersytetów - Ivy League. Jedyne, co przemawia na jego korzyść, to wiedza i upór. Sytuacja nie jest prosta ani dla Nasha, ani też "towarzystwa" z Princeton. Nash jest typem niepokornym, nic sobie nie robi z wewnętrznych subtelnych praw, którymi rządzi się akademicki światek, jak również z obowiązku regularnego uczęszczania na zajęcia. Obsesyjnie wręcz myśli tylko o jednym - znalezieniu naprawdę oryginalnego pomysłu, który wszystkich powaliłby na kolana. Jak mniema, w ten sposób raz na zawsze mógłby ustalić swoją pozycję i znaczenie w środowisku naukowym. Wydział matematyki na Uniwersytecie Princeton rządzi się brutalnymi prawami konkurencji, zatem wielu studentów, widzących w Nashu realne naukowe zagrożenie, z chęcią widziałoby go na pozycji straconej. Mimo to do pewnego stopnia tolerują go i zupełnie nieświadomie popychają do sukcesu. To właśnie w ich towarzystwie, zabawiając pewnego wieczoru w lokalnym pubie, zainspirowany reakcją kolegów i ich rywalizacją o względy ponętnej blondynki, Nash doznaje swoistego "olśnienia". Myśl, która w niejasnej formie krążyła do tej pory w jego głowie, nabiera realnych kształtów. W rezultacie powstaje praca na temat teorii gier - z dziedziny matematyki konkurencji - która w odważny sposób obala twierdzenia doktryny Adama Smitha, ojca współczesnej ekonomii. Ciesząca się uznaniem przez ponad sto pięćdziesiąt lat teoria Smitha z dnia na dzień traci swoją rację bytu, a życie Nasha zmienia się raz na zawsze.

 _________________
 |